utorok 17. februára 2015

VYŠÍVANIE (1.)

Vyšívam už dlhé roky. Najskôr to boli menšie obrusy. Potom som prešla plynulo :-) na obrazy. Mám to tak, že keď ma to chytí, tak vyšívam stále, keď mám čas. A niekedy mám aj niekoľkomesačnú pauzu, ba až niekoľkoročnú. :-). Momentálne sa nachádzam v tom druhom období. :-)
Prvé obrazy, resp. obrázky, som vyšívala klasickým krížikom. Predlohy väčšinou som mala z Dorky. Potom som si začala predlohy kupovať. Je to jednoduchšie, keď je obrázok predtlačený. Oči už nie sú také ako za mlada, takže nie je to také náročné.


Tie fotky sú nie moc dobré, lebo sa mi odrážalo svetlo. Takže sorry. :-)
Ale myslím, že nateraz stačilo. Pokračovanie nabudúce. :):):)

Prajem pekné dni.

Ahoj

Dana

14 komentárov:

 1. Teda paráda..Já jsem kdysi dávno vyšila jeden mini obrázek a od té doby nic..Obdivuju tě...Ila

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ilonka, skús niečo začať a možno Ťa to chytí. :):):) Ďakujem za komentár. Ahoj. Dana :)

   Odstrániť
 2. Danka, máš to nádherné!
  Ak sú už zarámované, to je problém s fotením.
  Takže sa možno opäť pustíš do vyšívania :-)))
  Teším sa na ďalšie!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, ďakujem. Hej, hej, fotí sa to veľmi ťažko. Mám niečo začaté, len mám pauzu teraz.:) Ale mám v pláne sa do toho znovu pustiť. Ahoj. Dana :)

   Odstrániť
 3. Danka krasne vysivky,aj ja casom hadam svoje dam.ja mam kopec vysiteho,len zaramovaneho este nie.ale tvoje su nadherne,su robene s laskou,takze sup sup sa do niecoho pustit

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem, Kati. Jasné, daj niečo aj Ty, nech popozeráme. Sa to fotí lepšie, keď to nie je pod sklom.:) Serus. Dana :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danuško nádhera :o) také jsem se něco navyšívala--ale nějak už nato špatněji vidím--ale už máme doma v plánu lampičku s lupou...tak se snad k tomu i vrátím a něco hezkého si zase vyšiju :o)
  Měj se krásně....
  Martina

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Martinka.:) To je to, že na to treba dobre vidieť, inak to nejde, samozrejme. :) Mne sa lepšie vyšíva pri prirodzenom svetle, napr. v lete sa usadím niekde pod strom a tam robím. :) Umelé svetlo mi nejak skresľuje tie farby. Nech Ti vyjdu Tvoje plány a aj Ty sa do toho pustíš. Ahoj. Dana

   Odstrániť
 6. Krásne výšivky. Ja mám tiež také hluché obdobia, ktoré sa striedajú s činorodými. Mám ich tiež viac, ale na mojom prvom blogu, ale asi ich dám aj na tento.
  Emily

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Daj, Emily. Popozeráme. :) Ďakujem za pochvalu. :) Zdravím. Dana

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pochvala ma veľmi teší. Ďakujem, Ajka. :):)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ano rada by som vysivala , ale ako si mam zakupit tie predlohy na vysivanie ale som to nenasla na vasej stranke . dakujem .

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Predlohy dostať v každej galanterke, ale ja som si objednávala zo stránky gobelin.sk. Je tam vynikajúci výber. Zdravím. D. :)

  OdpovedaťOdstrániť