sobota 21. marca 2015

PRVÁ ÚRODA :)

Neviem, či slovíčko úroda :) je v tomto prípade to správne, lebo ide o cesnak medvedí :). V záhradke má už celkom pekné veľké lístky, súce na jedenie. Taký maslový chlebík s týmito lístočkami, to je taká prvá, jarná, vitamínová bomba. :)


A k tomu čajík z podbeľu. Ten u nás rastie pod višňou. Ani neviem, ako sa tam dostal, každý rok proti nemu bojujem, ale vždy na jar vyrastie. :) Ono by to nevadilo, keby tam aj zostal, ale strašne sa rozrastá. Keby sme ho nelikvidovali, tak by pol záhradky bol len podbeľ. :):) A to nechceme. :):)A ešte tu mám gerberku, darček od kamarátky. :):)

...hudba :) ...


Prajem krásne dni. :)

Ahoj

Dana12 komentárov:

 1. Ahoj Danko, u vás už je takový velký medvědí česnek? U nás teprve leze ze země. Už se na něj těším. Chodíme ho sbírat s mým mužem. A já jsem taky dostala od kamarádky gerberku, akorát růžovou. Milý dárek. Pa Stáňa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Stanka, dnes sme boli naň v lese. Je krásny a už má dokonca aj puky. Ahoj. Dana

   Odstrániť
 2. Danka, ja poznám medvedí cesnak len od vlani, píšem o tom aj na blogu. U nás je ale neskôr a isto pôjdem naň. Rastie od nás dosť ďaleko, tedy žiadna záhrada :-)
  Čajík vyzerá dobre, vždy som robila iba zo sušených byliniek, tak vyskúšam aj z čerstvých. Gerbera je nádherná, veľmi ich mám rada.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, celé leto pijeme čaj z čerstvých byliniek: mäta, medovka, šalvia, žihľava, tymián.... Pá. Dana

   Odstrániť
 3. Danko, u nás je podběl sotva v začátcích. Máte nějaké rychlejší jaro. A skoro Vám závidím, že ho máte až tolik.Pěknou neděli. Pavel

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No, áno. Asi máme rýchlejšiu jar . :):):) Zdravím. Dana :):):)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Minulý rok som si zasadila zopár cibuliek medvedieho cesnaku do záhrady a teraz sledujem, či vyrastá, ako vyrastá ... skrátka, vytešujem sa z neho ... Je ešte maličký, asi má pomenej slniečka ... Ty ho máš už krásny ... a ten chlebík ... mňamka veliká ... :) pekný deň ... L.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Lauri a ak si mu dala meisto, ktoré mu vyhovuje, tak sa ti za chvíľu rozrastie až-až. :) Maj sa krásne. Dana

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Aj chutí dobre, Klárka. :):) Pá. Dana

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Waaaau :) hneď by som is dal Maminka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Prídi domov a spravím ti taký, synku. :):)

  OdpovedaťOdstrániť